Wspominam szkołę bardzo dobrze J Pomimo wielu trudności podczas roku szkolnego zawsze można było liczyć na pomoc nauczycieli. Zawsze chętnie doradzali i znaleźli czas, dla każdego. J Podobało mi się to ,że szkoła z roku na rok rozwijała się i uczniowie mieli dużo świetnych pomysłów na nią. Kiedyś Pani Beata powiedziała nam na lekcji, że zatęsknimy za technikum. Z biegiem czasu mogę powiedzieć, że miała rację J

Marta

4 lata spędzone w technikum wspominam zawsze z uśmiechem na twarzy. W skrócie nigdy nie było nudno. Zawsze było coś do roboty, oczywiście nie licząc nauki. W ciągu roku towarzyszyło nam wiele zajęć dodatkowych tj. turnieje, przedstawienia, konkursy czy warsztaty. Również dobrze wspominam wielu nauczycieli, którzy starali się przekazać nam jak najwięcej wiedzy w nietuzinkowy sposób.

Dominka

Szkoła średnia w życiu każdego człowieka odgrywa ważną rolę. Dla mnie, Technikum Ekonomiczne nr 8 stało się miejscem, gdzie odkryłam swoją ścieżkę zawodową. Poznałam tam wiele inspirujących osób nie tylko wśród znajomych z klasy, ale również z grona nauczycieli. Nie można powiedzieć, że całe cztery lata były kolorowe. Było wiele ciężkich dni, szczególnie przed egzaminami i maturą. Jednak nie można zapomnieć o pięknych chwilach z moją klasą.

Ostatecznie uważam, że to właśnie wychowawca był osobą, która miała duży wpływ na to jak ja i moi rówieśnicy przeżyli te cztery lata w szkole. Akurat w moim przypadku, a myślę, że każdy z moich kolegów przyzna mi rację, trafił nam się naprawdę wyjątkowy wychowawca. Pan Piotr pomagał nam na każdym kroku, wspierał jak tylko mógł, rozwiązywał liczne spory (a było ich naprawdę wiele) oraz wstawiał się za nami do innych nauczycieli.

Patrycja

Moje wspomnienia…? Chyba najbardziej wpadły mi w pamięć kawiarenki na których zbieraliśmy na różne cele charytatywne. Można było zjeść coś słodkiego za niewielką cenę przy dobrej muzyce. Uczniowie szczęśliwi bo najedzeni i pieski ze schroniska tez najedzone, bo to właśnie na nie zbieraliśmy na kawiarence. Ja zawsze piekłam moją popisową szarlotkę ( PS. Tylko takie ciasto umiem). Co jeszcze zapadło mi w pamięć? Zagraniczne wycieczki. Byliśmy w Niemczech i Czechach, które nawiasem mówiąc są pięknymi krajami. Na jednej wycieczce udało mi się wejść na sam szczyt Śnieżki. Jestem z siebie dumna, że udało mi się na nią wejść i wdzięczna szkole za taką atrakcję bo sama bym nigdy się na to nie zmobilizowała. Dziękuje p. Rogowskiej-Oktabie za nadzór naszych praktyk online. Panu Kalinowskiemu za współpracę w szkolnym samorządzie. Do zdobycia wysokich wyników z egzaminów zawodowych przygotowały mnie Panie: Kaczyńska, Wierzbicka i Orłowska. Niezapomniana dla mnie zostanie moje kochana wychowawczyni Katarzyna Wiącek, bez niej 4 lata nie były by takie cudowne. Pamiętam kiedyś wigilię klasową na której nieobecna była z powodu złamie nogi, ale i tak spędziłam z nami ten czas przez kamerkę online. Pani Katarzyna była dla nas jak druga mama. Do tej pory, mimo tego , że już skończyliśmy szkołę jest dla nas zawsze życzliwa i pomocna. Pamiętam surową nauczycielkę języka polskiego Panią Widawską. Zawsze zastanawialiśmy się co ta pani od nas chce. Po skończeniu szkoły już to wiem, Pani Widawska chciała jak najlepiej przygotować nas do matury i tak się stało wszyscy zdaliśmy za pierwszym razem. Nie zapomnę uśmiechu naszej Pani pedagog, który codziennie witał nas na korytarzach. Niezapomnianą sprawą są na pewno otrzęsiny. Brać w nich udział było strach, ale już ich organizowanie dla młodszych kolegów było fajną zabawą. Ale nie wszystko było takie kolorowe. Strachu przed egzaminami, sprawdzianami, maturami i konkursami nie zapomnę. Na przykład corocznego konkursy recytatorskiego, jak mi za każdym razem głos drżał (może dlatego nigdy nie zajęłam pierwszego miejsca).Moim zdaniem to co wyróżnia Technikum Ekonomiczne nr 8 jest Tydzień Zawodowca, kiedy to nie mamy lekcji z naszymi nauczycielami, a ciekawe spotkania z różnymi osobami takimi jak np. Leszek Balcerowicz. Podczas Tygodnia Zawodowca uczymy się przydatnych rzeczy takich jak np. jak rozliczyć PIT. Swojej szkoły średniej nie zapomnę, ponieważ poznałam super ludzi, przyjaźnie na lata i miała możliwość uczestniczenia w wielu zajęciach dodatkowych, które inne szkoły nie oferują. Cieszę się, że wybrałam akurat tę szkołę, nigdy nie było nudno.

Sandra