W ramach programu „Warszawa z klasą, klasa z Warszawą” nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zrealizowali szereg przedsięwzięć kulturowych. Na co poszły te pieniądze? Oto wykaz sfinansowanych w przez ten program imprez.

1. Warsztaty fotograficzne w Domu Kultury „Służewiec”- brali w nich udział uczniowie różnych klas
2. Warsztaty wokalne, również w D.K. „Służewiec”
3. Warsztaty antyprzemocowe „Młodzież przeciwko mowie nienawiści” i „Jak Pięknie się różnić” w Muzeum „Polin”- brali w nich udział uczniowie klas pierwszych
4. Zwiedzanie Muzeum „Polin” z przewodnikiem- uczniowie 4 klas
5. Zwiedzanie budynku Opery Warszawskiej z przewodnikiem- uczniowie 1g i 2c oraz grupa innych chętnych uczniów szkoły
6. Pokaz filmu „Cisza głębin” w reż. Rafała Makolądry- większość uczniów szkoły
7. Spektakl „Drugi pokój” na podstawie twórczości Zbigniewa Herberta w D.K. „Kadr”- uczniowie klas 1a,b,g
8. Przedstawienia teatralne (dla chętnych uczniów szkoły)
- Opera Warszawska, spektakle „Madame Butterfly” i „Traviata”
- Studio „Buffo”, spektakle „Metro”, „Romeo i Julia”, „Polita”, „100-lecie piosenki polskiej” i „Hity Buffo”
- Teatr Polski, spektakl „Dziady”

Pieniądze z programu „Warszawa z klasą, klasa z Warszawą” zostały więc wykorzystane do ostatniej złotówki, a ci, którzy chcieli skorzystać z propozycji szkoły mieli, jak sądzimy wiele ciekawych i cennych przeżyć i dużo przyjemności z nich płynącej.

Warsztaty fotograficzne:

 
W okresie od listopada do stycznia tego roku szkolnego uczniowie klas reklamowych naszej szkoły (oraz zainteresowani uczniowie innych klas) uczestniczyli w warsztatach fotograficznych w Domu kultury „Służewiec” realizowanych w ramach programu „Warszawa z klasą, klasa z Warszawą”.
Było ich w sumie 5 i miłośnicy fotografii mieli okazję nie tylko udoskonalić swoje umiejętności w zakresie kompozycji, kadrowania itd. , ale też uczyli się różnych technik związanych z wykonywaniem zdjęć na potrzeby reklamy.
Uczestnicy warsztatów podkreślali profesjonalizm prowadzących je zawodowych fotografów i zgodnie stwierdzili, że zmieniły one ich podejście do tematu i przygotowały do wykonywania znacznie lepszych zdjęć. Opiekunem uczniów był p. Ryszard Wysocki. Wystawę, stanowiącą podsumowanie pracy waszych kolegów możecie obejrzeć na łączniku szkoły.

Warsztaty wokalne

W październiku, listopadzie i grudniu 2019 członkowie naszej szkolnej grupy artystycznej „Mimo to” i inni zainteresowani śpiewem uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach wokalnych w Domu Kultury „Służewiec”. Warsztaty były finansowane z programu „Warszawa z klasą, klasa z Warszawą” oraz z realizowanego przez szkołę w roku 2019 projektu Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych „Kultura w ekonomii, ekonomia w kulturze”. Uczestnicy pracowali z profesjonalną nauczycielką śpiewu i ćwiczyli dykcję, emisję głosu, interpretację tekstu, tworzenie wizerunku scenicznego itd.. wszyscy zgodnie podkreślają, że były one świetnie prowadzone i kontakt z profesjonalistą pozwolił im nie tylko na znaczne udoskonalenie technik wokalnych, ale też na inne spojrzenie na interpretację tekstu i w ogóle rolę wykonawcy piosenki.

„Mimo to” w studio nagrań

11 lutego (a więc już w czasie ferii) w godzinach wieczornych i nocnych nasza grupa wokalna „Mimo to” odbyła sesję nagraniową w studio „Narocz”. W czasie kilku godzin wytężonej pracy nagraliśmy 8 piosenek, które wkrótce, po stosownej obróbce, będziecie mogli usłyszeć na naszych mediach społecznościowych. Wszyscy uczestnicy sesji świetnie się bawili, chociaż emocje i trema związane z nagraniami niektórym nieźle dały się we znaki. Z niepokojem czekają też na wyniki swojej pracy. Sesja była finansowana przez prywatnego sponsora, a w studio towarzyszył nam profesjonalny fotograf.

Występ na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


12 stycznia 2020 r. członkowie naszej szkolnej grupy wokalnej „Mimo to” dali w ramach finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy koncert w siedzibie 3687 sztabu orkiestry w Liceum Ogólnokształcący im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Występowali na dużej scenie z profesjonalnym nagłośnieniem z programem „Psychologa trzeba nam” i nie
tylko świetnie się bawili, ale też zebrali rzęsiste brawa i bardzo dobre recenzje publiczności.