mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.

Jest bezpiecznym, nowoczesnym narzędziem, które poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych (tak samo jak legitymacja papierowa)

Korzystanie z mLegitymacji jest bezpłatne.  Aby je uruchomić uczniowie muszą mieć telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0 lub iOS.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Jak uzyskać mLegitymację?

1. Proszę pobrać i wypełnić wniosek >>>

2. Wypełniony (komputerowo) wniosek wraz ze zdjęciem (max. 5 mb, rozszerzenie: .jpg, nazwa pliku: Imię i nazwisko, klasa)  wysyłamy na
    adres mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj tutaj regulamin mLegitymacji >>>