21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje.

Dlatego świętujmy dziś i przenośmy życzliwość na każdy dzień ! 

Proponujemy, aby w tym szczególnym dniu przekazać swoim nauczycielom, koleżankom
i kolegom, znajomym życzenia i pozdrowienia z okazji Dnia Życzliwości.

W tym roku wybieramy MISS i MISTERA ŻYCZLIWOŚCI oraz NAJŻYCZLIWSZEGO NAUCZYCIELA naszej szkoły.

Głosować możecie od piątku 19 listopada do poniedziałku 22 listopada klikając w link ( który zostanie wygenerowany umieszczony na LIBRUSIE i na  szkolnym FACEBOOKU ) a następnie wpisać imię, nazwisko i klasę kandydatów na  MISS i MISTERA szkoły , oraz imię i nazwisko nauczyciela
na którego chcecie oddać swój głos.