16 listopada klasy 2c i 2d wzięły udział w realizacji programu „Ścieżkami Warszawy – gry terenowe dla każdego.” Program obejmuje część merytoryczną, pracę z mapą, zadania praktyczne, zadania bazujące na spostrzegawczości, logicznym kojarzeniu, pamięci i kreatywności. Wykorzystywana jest praca w zakresie grup lub praca indywidualna każdego ucznia. Dzięki grom terenowym uczniowie osiągają wiele korzyści: łączą fakty z konkretnymi miejscami, utrwalają wiedzę w atrakcyjny sposób poprzez konkretne przykłady, zapoznają się z dziedzictwem kulturowym i historycznym, aktywnie i kreatywnie spędzają czas podczas praktycznych zajęć, koncentrują się na pracy grupowej i pracy projektowej podczas realizacji zadań. Nagrodą za rozwiązanie wszystkich zagadek był ukryty skarb. Mimo niskiej temperatury uczniowie miło spędzili czas, a skarb odnalazły wszystkie grupy.