W dniu 5 grudnia klasy: 1B, 1F i 2A, w ramach wycieczki integracyjnej Miasto gotyk na dotyk - odwiedziły gród Toruń .
Miasto szczyci się przepiękną architekturą, wpisaną do skarbnicy światowej listy UNESCO, która w świątecznej ozdobie stanowi miłą niespodzianką dla przyjezdnych gości.
W ramach wycieczki, nasi Uczniowie zwiedzali także Obserwatorium Astronomiczne w podtoruńskiej miejscowości Piwnice. Po mroźnym spacerze i zwiedzaniu miasta, młodzież miała akazję rozgrzać się w Grze Miejskiej ulicami toruńskiej Starówki. Zostały odwiedzone wnętrza Muzeum Piernika, gdzie mieliśmy okazję własnoręcznie upiec piernik toruński. W godzinach popołudniowych, zauroczeni pięknem toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego - uczniowie zrobili zakupy, w postaci upominków świątecznych.
Radośni i zadowoleni wróciliśmy do Warszawy.