WIEDZA, DIALOG i DEMOKRACJA
13 maja uczniowie z klas 1B (klasa akademicka SGH) i 2D mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w inspirującym spotkaniu z Marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią.
Atmosfera była elektryzująca, a młodzież z zapartym tchem słuchała wykładu o pracy Sejmu.
Po wykładzie rozgorzała dyskusja o bieżących wydarzeniach oraz planach w polityce wewnętrznej i zagranicznej.
Rektor SGH Prof. Piotr Wachowiak poruszył nasze serca, podkreślając istotę wartości takich jak: otwartość na dialog i szacunek dla drugiego człowieka - kamienie węgielne naszej demokracji.
Marszałek Hołownia z niezwykłą pasją przekonywał, że zmiany są konieczne, ale zależą od nas - od naszego udziału w życiu publicznym oraz od naszej wiedzy o świecie. Jego słowa rezonowały z nadzieją i wyzwaniem do działania.
To spotkanie było nie tylko lekcją wiedzy o funkcjonowaniu państwa, ale także ważną lekcją życia. Jesteśmy przekonani, że takie doświadczenia są nieocenione w kształtowaniu świadomych i odpowiedzialnych obywateli, gotowych tworzyć lepszą przyszłość.

