Mamy to - WOLONTARIAT EKONOMIK otrzymał wyróżnienie w kategorii Ósemka Grupa XXX stołecznej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.
Całą społeczność szkolną rozpiera nieprzebrana duma, gdyż dzisiaj 16 maja 2023r. w Teatrze Polskim na uroczystej Gali XXX Jubileuszowej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy i Marszałka Województwa Mazowieckiego - wręczono nam wyróżnienie w zakresie działalności Wolontariatu EKONOMIK.
Jest to dla Technikum Ekonomicznego nr 8 w Warszawie - dla naszego Wolontariatu Szkolnego - najwyższe wyróżnienie, które napawa społeczność szkolną dumą i nobilituje do dalszych skutecznych działań. Ta niezwykle prestiżowa nagroda wysoce docenia wszelkie charytatywne działania wolontariuszy.
Z tego miejsca najserdeczniej dziękujemy:
* Pani Dyrektor Małgorzacie Plichcińskiej za stwarzanie warunków do działań Wolontariatu, otwartość i niezwykle wielkie serce ,
* Panu Piotrowi Kalinowskiemu - wieloletniemu opiekunowi szkolnego koła Wolontariatu, dzięki któremu wiele razy przekonaliśmy się, że nie ma rzeczy niemożliwych oraz za bardzo ofiarne, pełne zrozumienia i troski oddanie sprawom pomocy ,
* uczniom, którzy mają ciekawe nowoczesne wizje akcji charytatywnych oraz za wytrwałość, konsekwencję w działaniu i wysoką kulturę osobistą ,
* nauczycielom, wśród których, każdy z osobna we własnym zakresie, przyczyniają się do poszerzania wiedzy dotyczącej akcji pomocy, jak też za szybkie, solidarne reakcje w momentach, kiedy trzeba zadziałać  bez zwłoki ,
oraz
* wszystkim przedstawicielom teamu Ekonomik, dzięki którym nasza szkoła nosi znamiona tej najfajniej wszechobecnej .
Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY naszym szkolnym wolontariuszom i bardzo pochwalamy ich charytatywną działalność.

Tegoroczni kandydaci do Technikum Ekonomicznego nr 8 w Warszawie także będą mogli realizować się w najlepszym wolontariacie!
Ponownie powtórzmy wspominane już słowa: Mocno i trwale przekonujemy się o tym, że pomoc nas wzmacnia i, że stricte dzięki pomocy, łatwiej pokonuje się przemoc, terroryzm i strach! I niech to będzie motto przewodnie Szkoły z przyszłością, jaką bez wątpienia jest Technikum Ekonomiczne nr 8 w Warszawie.