Siódma edycja naszej flagowej imprezy za nami. Ale może od początku…

20-ego marca podczas otwarcia tegorocznego Tygodnia Zawodowca  Pani Dyrektor Małgorzata Plichcińska skierowała do młodzieży ważne słowa, które mogą mieć wpływ na dalsze życiowe decyzje. Na otwarciu obecni byli także: Pan Rafał Miastowski - Burmistrz Dzielnicy Mokotów, który od czterech lat roztacza nad imprezą honorowy patronat, Pani Katarzyna Pienkowska - zastępczyni dyrektorki Biura Edukacji i Pani Agnieszka Gajownik Wydziału Szkolnictwa Zawodowego Biura Edukacji, Pan prof. Piotr Wachowiak – rektor Szkoły Głównej Handlowej oraz Pani Maja Łata - przedstawicielka Wydziału Oświaty UD Mokotów.

Zaproszeni goście skierowali do obecnych ważne i miłe słowa, za które serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się na inauguracji kolejnej edycji imprezy. 

Przed zgromadzonymi na sali uczestnikami zaprezentowały się w układach tanecznych ekspresyjna Viktoria Shvaiko i energetyczna Wiktoria Kacprzak. Z muzycznym przerywnikiem wystąpił wspaniały jak zwykle Fabian Felczak.

Wykład inauguracyjny pt. Etyka w mediach społecznościowych wygłosił pan dr hab. Robert Sroka, który na stałe współpracuje z katedrą Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie Akademii Leona Koźmińskiego.

Tydzień Zawodowca - którego jednym z celów jest promocja kształcenia w zawodach ekonomicznych i reklamowych - to impreza wypełniona po brzegi wykładami, seminariami, warsztatami, konkursami, wycieczkami zawodowymi... W tym roku od poniedziałku do piątku było ich 250 !!! Wydaje się, że trudne byłoby znalezienie innego miejsca w Polsce, w którym można jednocześnie spotkać tylu wybitnych fachowców z ekonomii i reklamy – i to w jednym tygodniu.

Zajęcia odbywały się zarówno w naszej szkole, jak i poza nią - na uczelniach, w Polskim Radiu, Agencji reklamowej Sales Tube, GUS, na Giełdzie Papierów Wartościowych, w muzeach... Tematyka zajęć była bardzo obszerna: od podatków, zarządzania finansami osobistymi czy finansów zmieniającego się świata, przez techniki sprzedaży, e-marketing, decyzje inwestycyjne i cyberbezpieczeństwo, po trendy w rekrutacji pracowników i dyplomację. Część zajęć - jak Psychology of money - odbyła się w języku angielskim. Wiele klas miało zajęcia „Bussines English”. Było też sporo zajęć z doradztwa zawodowego i coachingu -  Czy możesz być, kim chcesz?, Wystąpienia publiczne i sztuka autoprezentacji, Jak skutecznie przemawiać?, Co z tymi kompetencjami? Nie sposób wymienić tu wszystkich zajęć – bo było ich po prostu tak dużo. Na pewno każdy, kto chciał, mógł się wiele nauczyć.  Wiele informacji z bogatego kalendarza wydarzeń Tygodnia Zawodowca jest na szkolnym Facebooku Technikum Ekonomiczne nr 8 w Warszawie | Warsaw | Facebook