W ramach Tygodnia Zawodowca 20 marca  - poniedziałek  odbył się Turniej Szachowy, który spotkał się z dużym zainteresowaniem, łącznie brało udział 36 uczniów z klas I-IV naszej szkoły.

Turniej odbywał się w systemie pucharowym, uczniowie, którzy wygrali partię przeszli do kolejnej Rundy i grali z innymi wygranymi, aż do wyłonienia zwycięzcy w wyznaczonym czasie 15 minut na jedną Rundę. O wygranej stanowił szach mat lub dogrywka lub liczba punktów uzyskanych z bierek znajdujących się na planszy po skończonym czasie.

Szachiści wykazali się wielkim skupieniem i uczciwie walczyli o przejście do kolejnej Rundy.
Po przeprowadzeniu meczy eliminacyjnych do ścisłego finału zakwalifikowało się 4 uczniów.
Ostatnia decydująca Runda dała wynik:

I miejsce - Adam Mieszczak klasa 2C
II miejsce - Jakub Łabarzewski klasa 1E
III miejsce - Oliwier Borzymowski klasa 1A
IV miejsce - Kamil Zygmunt klasa 2A

Obserwując Turniej dało się zauważyć, że w naszej szkole, mamy bardzo wielu zdolnych szachistów, którzy z pasją rozwijają swoje umiejętności w najstarszej strategicznej grze świata.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a w szczególności zwycięzcom.