Technikum Ekonomiczne nr 8 zakończyło akcję. Napłynęło 57 prezentacji.  Wszystkim autorom prac serdecznie dziękujemy za udział w tym szlachetnym projekcie.

Link do wybranych slajdów z nadesłanych prezentacji >>> kliknij

14 twórców prezentacji wyraziło zgodę na ich publikację. Czas wyświetlania jednego slajdu ustawiony jest na 30 sekund.

Idea akcji

Celem akcji jest pielęgnowanie pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności, rodziny.

Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej, nawet rodzinnej.

W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Zadanie, które wybraliśmy dla wszystkich

1. Odszukajcie w domu pamiątki rodzinne (zdjęcia, przedmioty) przekazywane
    z pokolenia na pokolenie i przygotujcie niedużą prezentację na ten temat.

2. Podzielcie się rodzinnymi wspomnieniami o ukochanym dziadku lub babci, prababci i pradziadku, krewnym, bliskim, opiszcie ciekawą historię, ich wspomnienia, pamiątki. Warto kochać i wspominać nieżyjących bliskich, bo dzięki temu na zawsze pozostaną w naszych sercach i naszej pamięci.
  3. Prezentacja powinna być zwięzła, konkretna i ciekawa, oczywiście podpisana.
  4. Pamiętajcie, że należy wyrazić zgodę na jej zaprezentowanie społeczności klasowej i szkolnej.
  5. Gotową prezentację (2-5 slajdową) prześlijcie na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

6. W nagrodę za przesłanie swojej prezentacji otrzymasz ocenę z przedmiotu historia lub język polski oraz 20 dodatkowych punktów zachowania za podejmowanie inicjatyw szkolnych.
  7. Najciekawsze prezentacje, za Waszą zgodą, zostaną zaprezentowane społeczności szkolnej.
  8. Dla uczniów klas I wykonanie prezentacji jest obowiązkowe i podlegać będzie ocenie z przedmiotu edb.

9. Termin nadsyłania prezentacji mija 13 listopada.