13 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. To tradycyjne wydarzenie miało jednak odmienny charakter od dotychczasowych ze względu na funkcjonowanie procedur Covid-19. Uroczystość odbyła się w dwóch turach: dla klas reklamowych i ekonomicznych.
Po powitaniu i wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Technikum Ekonomicznego nr 8 – dr Małgorzata Plichcińska.  Skierowała ciepłe słowa do pierwszoklasistów, pogratulowała im dobrego życiowego wyboru. Zapewniła, że szkoła umożliwi wszystkim wszechstronny rozwój, uzyskanie świadectwa dojrzałości i  zdobycie kwalifikacji zawodowych. Zaznaczyła, że przyjaźnie nastawieni nauczyciele zawsze będą pomagać w realizacji zamierzonych celów, ale sukces zależeć będzie głównie od samych uczniów i ich determinacji.

Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę patriotyczną, moralną i obywatelską oraz dążyć do pełnego rozwoju swojej osobowości w duchu tolerancji, poszanowania obowiązujących zasad i wartości.
Pani dyrektor i wychowawcy klas złożyli podpisy na aktach ślubowania. Po symbolicznym pasowaniu wszyscy pierwszoklasiści stali się prawowitymi uczniami Technikum Ekonomicznego nr 8.

Po przemówieniu reprezentanta klas pierwszych i życzeniach dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej, młodzież stanęła do pamiątkowego zdjęcia z wychowawcami – niestety w maseczkach.